Informacje o ośrodku odwykowym Parasol w Ustroniu

Witaj!

Nasz Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień "Parasol" w Ustroniu oferuje kompleksowe i profesjonalne leczenie uzależnień:

  • alkoholizm,
  • narkomania,
  • lekomaniia,
  • uzależnień od środków psychoaktywnych,
  • hazard,
  • seksoholizm,
  • nikotynizm,
  • zakupoholizm,
  • zaburzenia jedzenia,
  • współuzależnienia.

Jesteśmy grupą ludzi, którzy mają za sobą bogate doświadczenia, wiedzę praktyczną, umiejętności pomagania osobom uzależnionym.

Nasz ośrodek odwykowy powstał po to, aby stworzyć możliwości owocnej pracy, wspartej indywidualnym podejściem do pacjenta i jego problemów. Stworzyliśmu miejsce z domową atmosterą, dające poczucie intymności i dyskrecję. Wiemy, że bezpieczna i spokojna atmosfera jest podstawą do zdrowienia każdego człowieka, a proces ten przebiega wtedy znacznie szybciej i skuteczniej.

Zapewniamy pełną dyskrecję, w razie konieczności zwolnienie lekarskie. Przyjmujemy pacjentów bez skierowania, nie współpacujejmy z NFZ. Jedynym warunkiem przyjęcia do naszego ośrodka terapii uzależnień jest chęć zmiany, naprawy błędów i gotowość do spokojnego, bezpiecznego i radosnego życia.

Do dyspozycji naszych gości są pokoje 1, 2, 3 – osobowe, sala telewizyjna, sala kominkowa, ogród, grill na zewnątrz budynku. Wspólne posiłki, spacery brzegiem wisły, czy czas spędzony przy kominku to też wartość dodana do terapii uzależnień. W ten sposób na nowo odkryjesz, jak ważne jest, by dzielić swoje codzienne radości, ale też problemy i troski z innymi. Zajęcia sportowe i rekreacyjne są integralną częścią naszego programu. Oczywiście ich realizacja uwzględniana jest indywidualnie, według możliwości pacjentów(decydują na przykład aktualne wskazania lekarskie).

Leczenie z uzależnienia lub zaburzeń odżywiania rozpoczynamy od badania lekarskiego mającego na celu zarówno ustalić stan zdrowia pacjenta, jak również schorzeń wynikających z uzależnienia od środków psychoaktywnych.

Następnie pacjenci poddani są procesowi detoksykacji, czyli odtruciu organizmu od nadużywanej substancji. Detoksykacja polega na zastosowaniu odpowiedniej farmakoterapii, w celu wyeliminowania skutków i schorzeń organizmu, które powstały wskutek nadużywania substancji psychoaktywnej.

Przez cały okres terapii uzależnienia w naszym ośrodku odwykowym pacjenci uczestniczą w zajęciach terapeutycznych prowadzonych przez kadrę specjalistów terapii uzależnień, mających na celu lepsze samopoznanie oraznabycie umiejętności radzenia sobie z głodem (alkoholowym, narkotykowym, lekowym, hazardowym).

Po ukończeniu terapii pacjenci są wolni od środków psychoaktywnych, mają wiedzędotyczącą własnego uzależnienia, a co najważniejsze,posiadają znajomość technik radzenia sobie z głodem.

Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
leczenie uzależnień mail kontaktowy
leczenie uzależnień facebook